JaNVon kevätkausi päättyy

2.4.2020

Janvon toiminta ei jatku 13.4.

Toimintalinjauksemme keväälle 2020 koronakriisin aikana

Suomen hallituksen julkaiseman koronavirustilanteeseen liittyvän linjauksen mukaisesti JaNVo on keskeyttänyt kaikkien ryhmien toiminnan 13.4. saakka. JaNVon johtokunta on tehnyt päätöksen, että kevätkausi päättyy tähän. Ohjaajat voivat halutessaan lähettää kotiharjoitteita tai pitää etätreenejä, mutta heitä ei velvoiteta tähän.  Kevätnäytöksemme toukokuulta on peruttu.

Kevätkauden toimintamaksuista olemme linjanneet Olympiakomitean sekä Suomen Voimisteluliiton ohjeistuksiin nojaten sen, että maksuja ei palauteta. Päätöksen takana on seuran talouden ja toiminnan jatkuvuuden turvaaminen. Olemme voittoa tavoittelematon yhdistys, jonka toiminnan tulonlähteenä ovat jäsenten maksut ja näytöstapahtumat. Ryhmien keskeytyessä seurallamme on edelleen juoksevia kuluja hoidettavana. Pyydämmekin nyt niitä jäseniä, jotka eivät ole joulu- ja tammikuussa lähetettyjä, erääntyneitä laskuja vielä maksaneet, hoitamaan ne mahdollisimman pian. Toivomme jäseniltämme tässä poikkeustilanteessa ymmärrystä ja joustavuutta. Jokaisen jäsenemme panos on tärkeä seuramme tulevaisuuden kannalta, jotta pystymme jatkossakin tuottamaan paikkakunnallemme monipuolisia liikuntamahdollisuuksia. Pidetään yhdessä huolta seurastamme!